• Baskılı Mağaza Poşeti

Baskılı poşet çeşitleri

Kullanım amacı, ölçüsü, tüketim sıklığı gibi bir çok etken farklı şekillerde poşet üretimine olanak sağlamıştır. Teknik olarak farklı yoğunluklarda aynı ham maddeden benzer tekniklerle üretilen poşetler farklılıklarını belirtmek üzere adlandırılmıştır. Sıklıkla kullanılan poşet çeşitleri; Atlet poşet , hışır poşet, granül poşet, market poşeti, mağaza poşeti, saplı mağaza poşeti, saplı mağaza çantası, el geçmeli poşet, el geçme takviyeli poşet, elbise kıyafet poşeti, kargo poşeti.

1.kalite poşet ne demek?

Tüm poşetlerin ham maddesi polietilen adı verilen polimerdir. Poşet üretiminde kullanılan polietilen alçak yoğunluklu LDPE ve yüksek yoğunluklu HDPE olarak ikiye ayrılır. Yoğunluğun artması sertlik ve mukavemeti artırırken yumuşama sıcaklığını da düşürür. 1. kalite ya da A kalite olarak bilinen poşetler üretilirken ham madde yoğunluğu doğru ayarlanmış buna bağlı olarak ideal yumuşaklık ve yüksek mukavemete sahiptirler.

Düşük adet (kilo) baskı yaptırabilir miyim?

Evet! Bizimle mümkün. Farklı ölçü ve sınırsız renk seçenekleri ile düşük adet/kiloda baskılı mağaza poşeti yapıyoruz. Poşet baskısı, ambalaj sektörünün önde gelen baskı tekniklerinden biri olan Flekso baskı tekniği ile yapılmaktadır. Bu baskı yöntemi esnek kalıp ile merdane sistemli otomatik makinalarla bobin üzerinden yapılmaktadır. Yüksek adet/kilo üretilecek işlerde düşük maliyet sağlayan sistem maalesef düşük adet/kilo baskılı poşet üretmeye elverişli değildir. Firmamız 2016 yılında, özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin baskılı mağaza poşeti yaptırmak istediklerinde karşılaştıkları yüksek adet/kilo sorununa çözüm üretmek için çalışmalara başlamıştır. Baskı teknikleri konusunda uzman ekibimiz yoğun araştırma, geliştirme ve yeni makine yatırımları ile düşük adet/kiloda baskılı poşet imalatına başlayarak sektöre öncülük etmiştir.

Baskılı poşet ölçüleri standart mı?

Poşet ölçüleri standart olmamakla birlikte farklı sektörlerden sık gelen talepler üzerine 7 boy olarak belirlenmiştir. İhtiyaç ve taleplere yönelik belirlenen bu ölçüler hemen her iş kolunda işletmeye hitap etmektedir. Belirlenen ölçüler dışında özel ebat mağaza poşeti üretimi yapılabilir ancak bunu düşük adet/kilo sisteminde gerçekleştirmemiz mümkün değildir.

Kullandığımız poşet ölçüleri;

1 numara - 20x30cm 2 numara - 26x38cm 3 numara - 33x45cm 4 numara - 40x50cm 5 numara - 50x60cm 6 numara - 60x70cm 7 numara - 70x80cm 1 kg poşette kaç adet var? Yukarıda belirttiğimiz 7 farklı ölçüde poşetin her birinde kg başına düşen adet sayısı farklıdır. Ham maddesi plastik (polietilen) olan ürünlerin fiyatı kg bazında tartılarak hesaplanır. Her ölçü için yaklaşık adet belli olmakla birlikte aşağı ya da yukarı yönde ufak değişiklikler gösterebilir. Buna kullanılan ham madde yoğunluğu da etki etmektedir. Poşet baskı en az 10kg yapıldığı için aşağıda yaklaşık adetler 10kg üzerinden verilmiştir. 10 kg - 20x30cm - 1100 adet 10 kg - 26x38cm - 550 adet 10 kg - 33x45cm - 420 adet 10 kg - 40x50cm - 320 adet 10 kg - 50x60cm - 220 adet 10 kg - 60x70cm - 160 adet 10 kg - 70x80cm - 120 adet

Neden baskılı poşet yaptırmalısınız?

Alışveriş yaptığınız her işletme aldığınız ürünleri rahat taşımanız için poşet kullanır. Günümüzde kullanışlı olmasının yanı sıra etkili bir reklam ürünü olan mağaza poşeti işletmeler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Temel sarf malzeme olan bir ürün müşterinizin elinde, gittiği her yerde firmanızı tanıtmaya devam eder, bir den fazla kez kullanılacak olmasını da düşünürsek mağaza poşeti düşük bütçe ile tanıtım yapmanızı sağlayacak etkili bir pazarlama ürünüdür.

Üretim süresi ne kadar?

Baskılı poşet üretimi tasarım süreci bitiminden itibaren yaklaşık 3 iş günü sürmektedir. Özel üretim siparişler ve yüksek adette işler için belirtilen süre değişiklik gösterebilir. Bu tür siparişleriniz ve acil baskı talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Nasıl çalışıyoruz?

Talep ve ihtiyaçlarınızı bize ilettiğinizde ekibimiz sizin için en uygun ve ekonomik çözümü sunacaktır. Varsa tasarımınızın baskıya uygunluğu ve kontrolleri yapılır, tasarımınız yoksa bilgi ve istekleriniz doğrultusunda hızlı bir şekilde hazırlanır. Hazırlanan tasarım bitmiş ürün görseline en yakın halde onay için sunulur, gerekli görülürse revize edilir ve baskıya hazır hale getirilerek işleme alınır. Üretimini yaptığımız ürünler için tasarım ücreti almadığımızı unutmayın, tüm sorularınız için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Etiketler

poşet baskı poşet baskı fiyatları baskılı poşet baskılı poşet fiyatları mağaza poşeti mağaza poşeti baskı mağaza poşeti fiyatları mağaza poşeti ölçüleri 1 kg poşette kaç adet var? poşet baskı klişe baskılı poşet imalatı baskılı mağaza poşeti özel tasarım poşet mağaza poşeti tasarımı
Bize Yazın