• KARTON ÇANTA

    BASKI

    03126667224

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Ankara karton çanta

Karton Çanta

Karton çanta ve kağıt çanta tasarımları hem doğa dostu olmaları, hem de uzun süre kullanılabilmeleri açısından birçok kişi açısından özellikle tercih edilmektedir. Kağıt çanta tasarımı yaptırmak ve siz de kendiniz için en uygun olan karton çantaları hazırlatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Karton çanta tasarımlarında, logo ve baskı kalitesi çok önemlidir. Bu ve bunun gibi avantajları bir araya getirerek sizin lehinize şekilde tasarımları bir araya getirmek için doğru bir ajans ile çalışmanın avantajlarını sizin lehinize şekilde güncellemek için yapmanız gereken tek şey doğru tasarımı, kaliteli bir basım ile değerlendirmektir.

Karton çanta baskıları nasıl basılır?

Karton çanta ve karton poşetler belki de dünya üzerinde bulunmuş olan en hızlı ve etkileyici reklam şeklidir. Bir mağazadan veya marketten aldığınız ürünleri içine koyup, alışveriş merkezinde, cadde veya sokaklarda gezen insanlar, firmanızın reklamını kolaylıkla yapabilmektedir. Üstelik bu karton çantalar, eve gittikten sonra atılmayıp, dış ortamlarda sürekli kullanılmaktadır.

Karton Çanta Fiyatları

A4 Karton çanta fiyatları uygun olup dik çanta, yatay çanta, körüklü veya körüksüz çanta olarak imal edilirler. Dik ve yatay karton çantalarda baskı ölçüler, müşteri tarafından belirlenmekle birlikte standart imal edilenler de vardır. Özel kurdele saplı ve kordon örme ipli gibi istenilen şekilde, adet sınırlaması olmadan yapılmaktadır. Karton çantalarda Amerikan Bristol, geri dönüşümlü Kraft çanta, kuşe kağıt veya kroma kartonlar kullanılmaktadır. Genelde 230 gr ve üstü gramajlarda Amerikan Bristol kağıttan üretilmektedir. Bu kağıdın sert olması, karton çantalarda önemli bir gerekliliktir. Kraft kağıt geri dönüşümlü bir kağıt olduğundan, görselliği zayıf olmasına rağmen çevre ile dosttur ve genelde sosyal sorumluluk gösteren müşteriler tarafından talep edilmektedir. En ucuz imalat, kroma kartondan yapılmaktadır. Bu kartonun dış yüzeyi beyaz, iç yüzeyi gridir. Bu nedenle karton çanta Fiyatları maliyetleri düşmektedir. Varak, hologram baskı, selefon, UV lak ve gofre uygulamaları, kağıt çantalarda görselliği arttırmaktadır. Ayrıca, grafik tasarım ile şekillendirilmiş metalik veya silme renkli selefon kaplı ( Örnek Kırmızı gibi ) ürünlerde varak baskılar ve dört renk ofset baskılar çok şık durmaktadır. Ebatlar genelde müşteri isteğine göre şekillendirilir. İçine koyulacak olan ürün ağırlığına göre şekli ve karton gramajı şekillenmektedir. Bir karton çanta Baskı imalata alınmadan önce, Kullanımına karar verilen kağıt, kesilerek boyutlanır ve karton çantanın açık hali ortaya çıkarılır. Ofset baskı yapılır. Genelde 4 renk baskı yapılır ama isteğe bağlı özel renklerde kullanılabilir. Bu aşamada, istenildiği takdirde varak veya gofre, selefon ( mat ya da parlak ) olarak atılır. İki yüzde de baskı varsa, kağıdın diğer tarafa baskı izi çıkarmaması için vernik ( mat ya da parlak ) atılır. Tüm bu işlemlere selefon denilir. Kağıdın kesimleri yapılarak, fazlalıkları alınır. Kağıda doku verilmek isteniyorsa desen uygulaması yapılır. İki parça olarak, tutkal veya elde yapıştırılır. Eğer tek parça ise yapıştırma yapılmaz. Yapıştırma işleminden sonra üzerine ağırlık konularak, karton çanta kurumaya bırakılır. Daha sonra körük açılır, kutuların dibine uygun olarak kesilmiş karton takviyeler yerleştirilir. Tekrar ağırlık konularak karton çanta kurumaya bırakılır. Kullanılacak sap için karton çantanın üst kısmı delinir ve kullanılacak olan ip, deliklerden geçirilerek iki taraftan düğüm atılır. Böylelikle karton çanta baskı imalatı bitmiş olur.

Karton Çanta Tasarımı Nasıl Yapılır?

Karton çanta tasarımı yaparken öncelikli olarak minimal olmaya ve kurumsal görünmeye önem vermek zorundasınız. Çantaların üzerine çok fazla bilgi ya da görsel koyduğumuz noktada, kullanılan sarı saman kağıt ölçülerinde bir sorun olmasa dahi, kağıt da canlı bir renk barındırdığı için insanların gözlerini yoracaktır. Karton çanta Ankara gibi alanlarda kullanacaksanız, kurumsal bir firma çizgisinde örnek işlerimize bakmanızı tavsiye deriz. Bu örnek işler arasında tercihlerinizi dilediğiniz gibi yapabilir ve kendi lehinize kullanabilirsiniz. Firmanız ya da organizasyonunuz için doğa dostu kurumsallaşma önerileriyle siz de kısa süre içerisinde arzu ettiğiniz standartlara ulaşma noktasında büyük adımlar atabileceksiniz. Kendinizi ve firmanızı mutlu etmenin yolu, doğa ile barışık olmaktan geçmektedir. Tasarımlarda genellikle program olarak illüstratör ya da photoshop kullanılmaktadır. Bunun bilinciyle siz de doğa dostu kullanımları olan bu materyallerde hoş tasarımlarınızla dikkat çekebilirsiniz.

Etkileyici ve dikkat çekici bir kağıt çanta tasarımı

Sadece üstünde amblemi olan bir çanta değil, grafik tasarımcının elinden çıkmış, özel bir tasarım ile firmalar için çok büyük farklar yaratmaktadır. En etkili reklam yöntemi olan karton çantalarda, tasarımlarda ve baskıda kullanılan renk ve kalite Ankara ofsetin uzmanlık alanıdır.
Bize Yazın