• Makam Bayrakları

    0312 666 72 24

Ankara Makam Bayrağı

Ankara makam bayrağıı, Masanın yan kısmında görülen makam bayrağı kamu kurum


ve kuruluşları başta olmak üzere birçok şirkette vazgeçilmezdir. Belediyeler, kaymakamlık ve meclis üyeleri bu bayrakları kullanır. Hem ülkeyi hem de markayı temsil eden bu ürünler, özel sembollerdir. Özel kurumlar, yöneticilerin masaları ve bireysel olarak tercih edilen alanlarda makam bayrakları polyester saten şeklinde kullanılır. Dijital baskıyla canlı bir hale gelen ve 30 cm ölçüsünde bir alt tepsiyle yerde duran bayraklar, son derece sağlam bir yapıdadır.

Makam Bayrak Kullanım Alanları

Makam bayrağının kullanılması ve gerekliliği kişiye göre değişen bir tercihken bazı yerlerde bu kullanım zorunludur. Türk bayrağı tüzüğüne göre üretilen bayraklar, başhekimlerin odaları, bakanlıklar, askerlik şubeleri, GATA, okullar, harp akademileri, savcı ve kıdemli hakim odalarında zorunlu olarak kullanılır. Buralarda kullanılan ürünlerin ölçüleri de kanunda belirlenmiştir. Gönder bayrakları gibi çekim ve indirim saatleri olmayan bu kurumlar özel makam bayrakları kullanır. Bu bayrakları istenilen ölçüde işyerlerinde kullanmak isteyenler de sipariş vererek satın alabilir. Bayrak konulması zorunlu olan yerler dışında holdinglerdeki yönetici odaları, dernekler ve siyasi partilerde de makam bayrakları kullanılır. Bu Türk bayrağı ve kurumu temsil eden logo olarak tercih edilmektedir.

Makam Bayrak ölçüleri

Ankara Makam bayrağı denildiğinde akla iki büyük bayrak gelir. Ama durum bu kadar basit değildir. Çünkü belirli bir ölçüsünün olması gerekir. Yükseklik 245 cm olan bayraklar, altın rengi ve gümüş simli, PVC asetatlı ve telalı olarak kullanılabilir. Bronz ve kromdan yapılan materyaller ile kısa sürede bayrak üretimi yapılır. Biri Türk bayrağı diğeri markanın logosu şeklinde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca resmi makamlarda tepeliğinde ay yıldız olan şekliyle kullanılır.

Ankara Makam Bayrak Fiyatları

Direk boyunun değişiklik gösterdiği ve 3 metreden 30 metreye kadar seçeneğin bulunduğu makam bayraklarında pirinç ve krom detaylar sıkça tercih ediliyor. Marka ve logo baskılı olanları özel siparişle alabilirken, stoktan Türk bayrağı alınması mümkün oluyor. Önemli olan hangi ölçünün tercih edileceğini bilmek oluyor.
Bize Yazın